Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

                                               www.fireflies.cz

Vyprávění...


Dovolená - jaro 2011

Ve čtvrtek jsme vyrazili na výlet do Jizerských hor. Konkrétně do Janova nad Nisou. Na místo ubytování do hotelu Velký Semerink jsme dorazili odpoledne, někdo více a někdo méně unaven cestou. Páníčci vybalili věci a více unavená panička si šla na chvíli odpočinout. Mezitím jsem já s Nellynkou a páníčkem  vyrazila na obhlídku okolí.  Pak jsme si dali všichni dobroučkou večeři a šli se pořádně vyspat.

pátek jsme se vydali na výlet z Bedřichova na Novou Louku a zpátky. Já jsem se teda chtěla ještě procházet, ale Nellynka z toho vedra byla docela unavená a navíc nás čekal výlet do Lomnice nad Popelkou za paniččinou moc hodnou tetou, strejdou a sestřenicemi. Bylo to super, grilovalo se, já s holkama a páníčkem šla na procházku… Zkrátka všichni si tu návštěvu moc užívali.  Dokonce jsem tam i přespali , ale ne proto, že páníčci by nebyli schopni jet zpátky na hotel smiley, ale protože jsme od nich v sobotu vyráželi rovnou na výstavu.

Byla to Klubová výstava BOC v Opatovicích nad Labem. Teda povím vám, panička byla nervózní, ale pro mě docela nuda, hrozně dlouho jsem čekala v kleci, nesměla jsem pořádně ven, abych se nezamazala a pak jsem se šla asi na pět minut podívat do „kruhu“ a to bylo všechno. Panička mi pořád rovnala nožičky, ale bylo jí to prd platný, já si ty svoje agiliťácký nožičky dávala po svým a byla z toho známka VD. Celý posudek najdete u mě v sekci „Výstavy“. No a co, já je mám na běhání a né na ukazování smiley a panička byla stejně spokojená, tak tomu moc nerozumím. Jo a jedna taková perlička, posuzovala polská paní rozhodčí, panička se bála, že jí nebude rozumět. A když už to vypadalo, že všemu rozumí, muselo se ji třikrát říkat, že má ukázat moje zoubky, protože tomu fakt nerozuměla a čučela jak puk, co to po ní chtějí blush.
Naštěstí mi to „trápení“ vynahradil páníček, protože když jsme se vrátili na hotel, byl se se mnou pořádně proběhnout. A panička se navíc za odměnu „přismahla od sluníčka“ a má takovou pěknou barvičku angry (přesně takhle vypadala a taky se tak tvářila).

No a po sobotě přišla neděle. To už jsme jen chodili na procházky a užívali si předposlední den dovči.

pondělí jsme se zabalili a jeli domů frown, jak říká panička bylo to nějaký krátký, ale já už se domů těšila, protože v úterý nás čekal trénink...

Vaše Chelsinka


Zdravím lidičky!

Dneska jsme byli na výletě na Blaníku, tak vám o tom něco povyprávím.

Panička sice zakončila Štědrý den horečkou, ale to jí přeci nezabrání jít 26.prosince na Blaník wink. Tenhle super výlet stejně jako velikonoční vejšlap na Veselý vrch u Mokrska pořádá ChS. Amber Bohemia. Páníček byl 25. v práci, panička ležela v posteli, jen s námi občas vyběhla, vypotila se a v neděli hurá na výlet.

Dorazili jsme sice se zpožděním, ale nahoru to vzali zkratkou, takže jsme sice vyrazili jako poslední, ale nahoře byli první. Já jsem vyrazila v novém postroji a Nellynka s novým obojkem (od Ježíška, stejně jakou spoustu dalších věcí, mám Ježíška moc ráda heart). Paničce to šlo docela pomalu, vymlouvala se na bolení v krku a teplotu, nebo co, ale i tak statečně vyšlapala nahoru a pak jak srnka seběhla dolů smiley

Na Blaníku se nás sešlo tak akorát, tak jsme se podepsali, dostali krásný památeční diplom a hurá do tepla. Fotky jsou na rajčeti.

Pak jsme jeli k tetě (paničky), tam jsme se prošli s kamarádem Tedíkem (JRT) a hurá k domovu.

Panička sice zase zalehla (zase ta mrcha horečka), ale v posteli mít notebook může a tak diktuju a ona datluje, jak říká páníček smiley.

No a to je z druhého svátku vánočního vše, teď už jdem jen koukat na pohádku devil (hádejte jakou smiley).

Pac a pusu vaše Chelsinka


Ahoj lidičky!

Tak konečně jsem dokousala paničku k počítači, aby napsala nějaké to vyprávění… nebudeme nic zdržovat, sem s ním.

Začnu narozeninami  ,

Ségro a bráškové všechno nejlepší vám přejeme!!! 

bylo mi 6 měsíců a ty jsem „oslavila“ na závodech agility, které se jmenují „Noční hrátky“, bylo to tam super, byla jsem tam s paničkou a „ségrou“ Nellynkou a aby nás nebylo málo, byla tam Eliška a Frantou se smečkou (Toňa, Zidánek, Báček a Eminka) a dalších moc lidiček a pejsků.

Sice jsme většinu dne čekaly na paničku v kleci, protože závodila s mojí maminkou Eminkou, ale vždycky nám to pak vynahradila super procházkou kolem Vltavy.

Úspěchy nic moc… jak dopadl Franta s Eliškou najdete tady. Panička s Ejminkou běhali celkem pěkně, ale vždycky se jim do parkuru vloudila nějaká ta chybička, nebo odmítačka a v té obrovské konkurenci to rozhodně nebylo na umístění… Tak zase příště.

K těm narozeninám, už jsem pěkně veliká, mám 15 kg, rostu jako z vody a dělám páníčkům samou radost. Snad brzy bude nějaké nové videjko.

Jinak moc děkujeme za vzkazy a těšíme se na další.

Pac a pusu Chelsinka.  

P.S. Fotka když jsme byli s páníčkem... hádejte kde
 
  

 
Ahoj všichni,
 
v sobotu 7.8.2010 byly moje maminky (lidská s tou psí) na závodech v Havlovicích. Panička jela s Eliškou a měli s sebou čtyři hafany. Maminku Ejminku, Džekynku, Zidánka a Toníka, informaci o nich najdete zde. Já jsem s Nellynkou hlídala páníčka .
 
Na závodech sice většinu dne pršelo, ale i tak panička přijela nadšená, protože s Ejminkou ve zkouškách LA1 obsadily 3.místo a aby toho nebylo málo Eliška spolu se Zidánkem ve zkouškách LA2 byli nejlepší, tzn. 1. místo
 
Důkaz je zde:
 
a tady:
 
 
No a já spolu s bráškou Chantíkem trénuju tunýlky, už jsme lezli i přes kladinu a pilně trénujeme na zóny. Ostatní věci, jako jsou povely sedni, lehni, zůstaň.... už máme v malíku a jen je procvičujeme, máme tu šikovnost v genech po mamince a tatínkovi .
 
Kdyby vás cokoliv zajímalo, tak klidně napište paničce, nebo nám nechte vzkaz.
 
Pac a pusu
 
Chelsinka
 

A jsem tu pro vás s novými informacemi
 
Byli jsme se "ségrou" Nellynkou a páníčkama na Šumavě, oni tomu říkají dovolená, já procházky . I když jsem po nich spinkala jak zabitá, ale kdo zná borderky, moc dobře ví, že stačí chvilka spánku a můžeme běhat znovu .
 
V pondělí navečer jsme dorazili na místo, šli na krátkou vycházku, dali si večeři a do hajan, přeci jen v tom vedru jsou cesty autem náročné.
 
První den jsme se šli projít na Černé a Čertovo jezero, moc se mi to líbilo, hlavně když jsme u jednoho z jezer potkali obr psa (páníček říkal, jestli to není kůň ) uvidíte na fotkách. Ale nesměly jsme se tam koupat a to mě trochu štvalo , kromě klacíčků jsem si totiž poslední dobou zamilovala vodu. Ale co se dá dělat. Pak jsme si to s Nellynkou vynahradily v každém potůčku, který jsme našly...
K Čertovu jezeru jsme museli jít jednou ze sjezdovek na Špičáku (když tam panička byla lyžovat - a to bylo poprvé v životě - tak se hrozně bála dolů a když šla teď nahoru, tak jí to přišlo ještě mnohem horší ).
 
Druhý den jsme zašli k řece Vydře, i když jsme kus museli autem (přeci jen na 80 km tam a zpátky mám malinkaté nožičky a pochybuju i o páníčcích, že by to zvládli ), tam se mi moc líbilo. Spouuuusta vody tam bylo, ale panička mě kolikrát brala na vodítko, abych k ní nemohla, protože jsem se moc nahýbala ze srázů. Je to srab , ale má mě moc ráda a bojí se o mě, tak jsme jí to odpustila. Naštěstí, tam kde to šlo, jsme se mohly s Nellynkou vykoupat. Z koupání máme i videjko. No povím vám ten kopec byl dlouhý, ale pravidelně jsme se občerstvovali (i páníčci) a odpočívali, tak jsme to zvládli.
 
Uteklo to jako voda, ale najednou tu byl poslední den dovči. Vydali jsme se na kratší procházku na Pancíř, protože nás čekal odjezd domů, s návštěvou restaurace U Štěpána, kde dělají moc dobré steaky, tak se tam panička s páníčkem byli napapat (my jsme nedostaly ani kousek ). No a pak hurá domů, zajeli jsme na trénink za Eliškou (zase tam byli všichni i maminka a bráška Chantík), kde jsem se učila tunýlky, no ještě budu muset trénovat, ale mám to v genech, tak snad to půjde. To vám vyfotím, nebo i natočím příště...
 
Teď už dobrou a zase příště.
 
Pac a pusu Chelsinka
 

Ahoj lidičky a pejsci.
 
Víkend 26. - 27.6.2010  je úspěšně za námi a já vám přináším informace ze závodů ve Dvoře Králové nad Labem.
Zatím jsme se s paničkou jezdily jenom dívat, ale tentokrát to bylo jiné. Panička se závodů zúčastnila s mojí maminkou Ejminkou (moc děkujeme Frantovi a Elišce).
K paniččině obrovské radosti se nediskla ve všech bězích! Počítali jsme, že do výsledků napíšeme 6x DIS a cokoliv jiného bude úspěch. Takže úspěch obrovský!
 
Sobota – agility 1 – DIS, zkoušky LA1 - 9. místo, jumping 1 – DIS.
Neděle – agility 2 – 20. místo, jumping 2 – DIS, jumping 3 – 8. místo (1 chyba).
Oficiální výsledky na stránkách pořadatele.
 
Fotky opět v Galerii, nejen ze závodů, ale i z výletu k přehradě Bílá Třemešná.
 
Byl to náročný, ale krásný víkend, který jsme si všichni moc užili.
 
Tak zase příště.
 
Pac a pusu vaše Chelsinka
 

Ahoj lidičky a pejsánci.
 
Co je u nás nového? Pořád měním zoubky, a proto mi páníčkové občas říkají Pizizubko . Dneska jeden zoubek panička našla a schovala si ho na památku.
 
Bylo pár dní krásně, tak jsme se byli, mimo jiné, koupat. Teda hlavně Nellynka, já jsem ještě malá, tak mě do rybníka nepustili . V pondělí jsme se ale byli podívat na Orlíku a tam jsem se i já dostala do vody. Plavání to ještě není, ale je to hrozná legrace. Moc se mi to líbilo, hlavně, když mi páníček pod vodu schovává míček a já když se pro něj „potápím“ tak vypouštím bubliny. Páníček se u toho hrozně nasmál a dal mi další přezdívku „Bublifuk“ .  Co je špatná zpráva, je to, že páníčci neměli foťák, takže musíte počkat na fotodokumentaci do dalšího výletu k vodě.
Alespoň jsem vám do Galerie dala pár foteček od již zmíněného rybníka.
 
A co nového ze cvičáku? Panička pořád cvičí s Eminkou a pojedou spolu na závody! Asi jim to spolu jde. Přesvědčit se můžete na videu. Jedeme příští víkend do Dvora Králové nad Labem, tak jim držte palečky. Při té příležitosti si panička koupila novou skládací židličku (asi aby mohla mezi jednotlivými běhy odpočívat) a nafukovací postel, protože tam budeme i spinkat, tak asi abych s Nellynkou měla pohodlíčko .  
Ze závodu rozhodně napíšu „reportáž“, snad to nebude samá diskvalifikace, přesto, že panička říká, že by to nevadilo (přece jenom bude to poprvé), tak cítím, že trochu by jí to mrzelo.
 
Když vás bude cokoliv zajímat, tak mi napište. Budu moc ráda.
 
Vaše Chelsinka
 

Sobota 5.6.2010 byla úžasná.
 
Setkali jsme se na cvičáku se ségrou z Plzně Cherrynkou. Byl tam taky Chantík, tak jsme se vyřádili. Přidala jsem vám fotečky ze setkání a videjka.
 
Pořádně povyprávím až bude víc času, teď je pozdě večer a přece jen se mi chce spinkat. 
 
Takže zatím dobrou...
 

Ahoj,
 
jsem tu dneska zase. Musím vám říct, jak to včera všechno dopadlo.
 
Paníček byl ve škole a udělal zkoušku, je totiž hrozně chytrý.  Gratuluju, dala jsem mu za odměnu velkou pusinku
 
To jsem ale odbočila, teď zase ke mně a paničce. Předtím, než jsem jela k panu doktorovi na očkování, zastavili jsme se všichni čtyři v obchodě se sportovními potřebami a páníček tam paničce koupil botičky na běhání, aby jí to tolik neklouzalo, dneska je jedeme vyzkoušet, tak uvidíme. Panička měla óbrovskou radost a takhle se tvářila .
 
Následovala návštěva u pana doktora, dostala jsem injekci, ale skoro jsem si toho nevšimla, protože jsem dostala úplatek. Jen večer mě to trochu bolelo, když jsem si lehla na špatnou stranu, ale i to jsem vyřešila a bylo mi dobře .
 
To je všechno, co jsem vám chtěla říct, tak zase příště.
 
Pac a pusu Chelsinka.
 

Ahoj všichni návštěvníci,
 
týden s týdnem se sešel a je čas na to, abych vám řekla, jak se máme a co je u nás nového. 
Minule jsem psala o tom jak jezdí panička cvičit agility a moc jí to nešlo... ve čtvrtek jsme byly zase a to bylo lepší = panička svítila jak měsíček na hnoji  (to o ní říká páníček). Zkrátka, nějak se to zlepšilo a panička byla v pohodě. Byly jsme i teď v úterý, ale to Eliška nemohla (skolil jí nějaký ošklivý bacil), tak se cvičilo s Frantou. Zase se to paničce moc líbilo a byla docela spokojená a to je nejdůležitější. On je totiž Franta moc hodný, stejně jako Eliška. 
 
Já byla zavřená v autě s Nellynkou a vše jsme bedlivě pozorovaly. Zavřená jsem nebyla za trest, ale proto, že je pořád mokro a docela i zima, tak se panička bála, abych nenastydla. Ono to počasí je celkově problém, poslední týden pořád prší, nebo je zima. Brr  Navíc způsobuje, že to paničce občas uklouzne (vypadá to legračně, ale prý jí to brzdí, nebo co), ale to se vyřeší - panička si prý koupí pořádný boty, tak uvidíme co vybere...
 
A teď se musím sobecky pochválit. V noci už vůbec doma neudělám loužičku, když se mi totiž chce, tak si probudím paničku a ona se mnou jde hned ven. Má z toho takovou radost, že jí ani to vstávání nevadí  (Třeba dneska to bylo ve 3:18 a 5:14) Jsem prostě hodná jako andílek .  
 
Dneska se jedu nechat naočkovat, tak uvidíme oficiální váhu, jestli je stejná jako ta, kterou mi panička napsala do tabulky. Držte mi palce, ať jsem statečná a moc to nebolí. To by stejně nemělo, protože máme moc šikovného pana doktora, jmenuje se MVDr. Jan Vajc.
 
A to je všechno, musím jít něco kousat, nebo zlobit Nellynku .
 
Pac a pusu Chelsinka.
 

V úterý 25.5.2010 jsem byla zase s paničkou na cvičáku v Kamenné. Jak už jsem říkala, panička tam běhá s mojí maminkou Ejminkou agility.
Ale to úterý bylo nějaký divný.
Panička trénovala, ale nešlo jí to . Ejminka se snažila, co měla sil, ale ta moje milovaná panička prostě perlila . Občas špatně ukázala, když ukázala dobře, tak zapomněla trať a když nezapomněla trať, tak si spletla povel . No koukala jsem jako puk
Byla jsem uvázaná, abych se nepletla, ale to mi moc nevadilo. Kousala jsem klacíčky, vyhrabala jsem díru do země, zbaštila pár piškotků, já si prostě zábavu najdu . Navíc bylo dusno a hnusně vedro .
Když už nikdo nemohl, tak mě a brášku Chantíka pustili a mohli jsme řádit. Takže i já jsem se krásně proběhla.
Panička se doma na sebe čertila , ale vážně jen na sebe. Naštěstí je to beran, takže si doma zanadávala, pak jí ukápla slzička, ale já nemeškala, přiběhla, dala jí pusinku a bylo dobře.
Jak se říká: "Každý den nemůže být posvícení" .
Ale já jí to odpouštím a Ejminka prý taky, musí se to někde naučit. Alespoň to bude umět, až začneme běhat spolu. Na to se moc těším, se mnou zatím trénuje přivolání, sedni, lehni, k noze, chůzi u nohy a musím se pochválit, to nám jde , já totiž pro odměnu i přes plot skočím .
Dneska jestli počasí dovolí, jedeme trénovat zas, tak budu držet paničce pacičky, ať jí to jde. A vy jí držte palce! Podám zprávu, jak jí to šlo.
Pac a pusu Chelsinka.
 

V sobotu 22.5.2010 mi byli 3 měsíce. Už jsem velká holka , sourozenci moji, všechno nejlepší .
 
A teď pár řádků, jak probíhal minulý týden.
Ono nemá cenu to sem psát opakovaně, protože je to hodně podobné. Dvakrát do týdne jezdíme za Eliškou, Frantou a jejich smečkou, není to jen tak návštěva, já tam řádím s bráškou Chantem a maminka (ta lidská) trénuje s mojí maminkou Ejminkou (tou psí) agility. Já tomu ještě moc nerozumím, ale myslím, že jim to jde. Ona totiž Ejminka je moc chytrá (snad budu po ní ) a tak když panička něco zkazí, třeba špatně ukáže, nebo si splete povel , Ejminka si s tím hravě poradí. Hlavně, že je to obě hrozně moc baví a jsou šťastné.
 
No a o víkendu jsme vyjímečně nebyly na žádném výletě, v sobotu po krásné, dlouhé procházce panička měla nějakou oslavu (to jsme byly s Nellynkou doma). A prý jsme byly šikovné (ostatně jako vždycky ). V neděli jsme si užívaly slunečné počasí (páníček byl v práci ) a chodily na super procházky. Na fotky jedné z nich se můžete podívat v Galerii. 
Jo a je tam i videjko.
 
A to je zase všechno, pac a pusu Chelsinka.
 

V sobotu jsem se byla podívat na závodech, ve Skochovicích. Běhali tam moji "strejdové" Báček a Zidánek, najdete je tady. Taky se tam byla podívat maminka a australáček Tóňa (oni totiž všichni bydlí spolu). Takže paráda, jen bylo chladno - brrr .
Pak mě panička vzala ke své tetě, kde jsme se ohřály, já se vyspala, panička si popovídala a frčeli jsme domů za páníčkem, který už na nás čekal s Nellynkou.
No a neděli jsem trávili všichni společně. Po obědě jsme byli na krásné procházce, ale zase byla ta vlezlá zima (ještě, že běhám jak čamrda a tím se zahřívám - jsem přeci borderka  ).
A to je všechno.
Pac a pusu vaše Chelsea.

Včera  12.5.2010 jsem byla na očkování, nic moc vám řeknu  a to jsem ho ještě musela odložit, protože jsem se nastydla. Ale byla jsem moc statečná a panička na mě byla pyšná. Jo a ty tabletky co jsem brala, ty se taky dají přežít. Panička mi je totiž dává do moc dobrého sýra .
 

O víkendu 8. a 9.5.2010 jsem se s paničkou byla podívat na závodech v Měchenicích.
V neděli s námi byl i páníček s Nellynkou. Moc se mi tam líbilo. Všichni mají rádi štěňátka a skoro každý se se mnou mazlil . Hlavně moje první "lidská maminka" Eliška. A byla tam i moje psí máma Ejminka se zbytkem smečky. Mám je moc ráda (i když nejvíc maminku a australáčka Tóňu). 
Panička mě občas zavřela do klece, ale chápu to, já jen tak na místě nevydržím a tam jsem si mohla alespoň odpočinout a panička v klidu  mrknout na to, jak se má běhat.
Foťák jsme neměli, ale když najdeme někoho, kdo fotil a propůjčí nám odkaz, tak ho přidám do galerie.
 
Doufám, že brzy zase někam pojedeme! 
 
Vaše Chelsea.
 

V neděli 2.5.2010 jsme šli na procházku s Pelčíkama (Dita, Dan a Terezka). Pár fotek (Dane děkujeme za ně), najdete v galerii.
 
Pac a pusu Vaše Chelsea a Nelly.
 
 
TOPlist